خانه اخبار بازسازی محور رودبار- لاکه

بازسازی محور رودبار- لاکه

2
320
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
چاپ این مطلب

کمبود محسوس راه روستایی استاندارد در استان‌های شمالی کشور

مدیرعامل شرکت ایثارگران کوثر از دو سال در حال بازسازی محور رودبار- لاکه به طول ۱۴ کیلومتر است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی مقصودی، مدیرعامل شرکت ایثارگران کوثر که پیش از این اقدامات متنوعی درحوزه احداث ساختمان‌های عام‌المنفعه و نیز احداث چندین محور روستایی ازجمله جاده سی‌دشت به نورالعرش به طول سه کیلومتر و اربناو به قله درفک (برای دسترسی دامداران) را انجام داده، ازدو سال پیش درحال بازسازی محور رودبار به لاکه را به طول ۱۴ کیلومتر است.

مقصودی به خبرنگار ما می‌گوید: این جاده از زمان زلزله رودبار بازسازی نشده بود و روستاییان تنها می‌توانند با موتور یا پیاده درآن تردد کنند. تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان برای بازسازی این محور اعتبار صرف شده و برای تکمیل آن به سه میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

مدیرعامل شرکت ایثارگران کوثر با بیان اینکه قیر موردنیاز برای این پروژه را اداره راه و شهرسازی دراختیار قرار داده، می‌افزاید: اکنون درحال تکمیل عملیات تعریض دراین محور هستیم. البته در دریافت حواله سوخت برای ماشین‌آلات دچار مشکل هستیم که امیدواریم با مساعدت مسئولان رفع شود.

این خیر تاکید می‌کند: جاده از زیرساخت‌های مهم بهبود کیفیت زندگی است و راهسازی کمتر از مدرسه و مسجدسازی نیست. اکنون در بیشتر استان‌های کشور خصوصا گیلان با کمبود محسوس راه روستایی استاندارد مواجه هستیم و خوب است خیران دراین حوزه حضور فعال‌تری داشته باشند.

این دیدگاه بسته شده است.