بزرگراه هایی که با کمک خیرین در دست اجراست

 

NEWS-03

معاون راه‌ روستایی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انجمن خیرین راه و ترابری بیش از ۷۰۰کیلومتر پروژه در دست اجرا دارند، اعلام کرد: در حال حاضر چند بزرگراه با کمک خیرین در دست اجرا است که پروژه‌های شهرستان‌های رفسنجان، لامرد، فیض آباد از آن جمله‌اند.

 

معاون راه‌ روستایی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انجمن خیرین راه و ترابری بیش از ۷۰۰کیلومتر پروژه در دست اجرا دارند، اعلام کرد: در حال حاضر چند بزرگراه با کمک خیرین در دست اجرا است که پروژه‌های شهرستان‌های رفسنجان، لامرد، فیض آباد از آن جمله‌اند.

سید حسین میرشفیع صبح امروز پنجشنبه ۱۸دی ماه در در نخستین گردهمایی بزرگ انجمن خیرین راه و ترابری با اشاره به اینکه از مجموع ۷۰۰کیلومتر پروژه در دست اجرا توسط این انجمن، حدود ۲۵۰کیلومتر از این راه‌ها آماده بهره‌برداری است، بیان داشت: این مسئله نشان می‌دهد زمینه کارهای نیک در کشور بسیار زیاد است و ما در کشور سرمایه اجتماعی بزرگی داریم، به همین خاطر باید افتخار کنیم که امت پیامبر اکرم هستیم، مکارم اخلاق برای ما سرلوحه است و کارهای خوب را در کشور نهادینه کردیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: پراکندگی راه‌های کشور و نیازمندی راه‌ها به نگهداری نشان می‌دهد که با هزینه بسیار کم حتی با نگهداری یک تابلو یا روکش راه‌ کوچک روستایی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. نزدیک به ۲۰۰هزار کیلومتر شبکه راه‌های روستایی در کشور نیاز داریم. در حال حاضر ۱۰۳هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت است که از این میزان ۵۴هزار کیلومتر نیازمند بهسازی و ایمن‌سازی است.

معاون راه‌ روستایی و سرپرست معاونت امورمجلس و امورحقوقی ادامه داد: خوشبختانه بالای ۹۰درصد از جمعیت روستایی ما از راه‌های آسفالته روستایی برخوردارند که نشان می‌دهد تلا‌ش‌هایی که مردم و دولت تاکنون داشتند، موثر بود. البته تلاش جهادگران سازندگی در بدو انقلاب را فراموش نمی‌کنیم که دست به دست روستاییان کارهای بزرگی انجام دادند. باید استمرار در این حوزه داشته باشیم تا حدود ۲میلیون جمعیت روستایی ما که هنوز از راه‌های مناسب برخوردار نیستند، از راه‌های روستایی بهره‌مند شوند.

وی درباره فعالیت‌های انجمن خیرین راه و ترابری گفت: این انجمن با هدفی مقدس از سال‌های دور آغاز به کار کرد. بسیاری از خیرین در تاریخ کهن ایران فعالیت داشتند. به این ترتیب راه‌ها و پل‌های زیادی را ساختند.

میرشفیع با اشاره به فرموده پیامبر اسلام که هر کسی سنگی را از مقابل پای فردی بردارد کار خیر انجام داده است، ادامه داد: فرهنگ خیر در کشور ادامه پیدا کرد تا جایی که امروز تشکلی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی با حضور بسیاری از افرادی که سابقه طولانی در فعالیت‌های خیرخواهانه داشتند، شروع به کار کرد و اعضای این تشکل دست به دست هم دادند و کارهای بزرگی را عملیاتی کردند٬ کاری که در بدو شروع شاید انتظار نداشتیم در این حد و اندازه مورد استقبال قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عده زیادی از مردم کشور توان خود را در توسعه کارهای خیر گذاشتند، ادامه داد: زمینه کار برای خیر در حوزه راه و ترابری بسیار گسترده است. در مباحثی چون ایمنی کارهای بسیار مهمی وجود دارد. زیبنده کشور ما نیست که آماری حدود ۱۷هزار کشته در سال برای حوادث رانندگی داشته باشیم، به این ترتیب خیرین راه و ترابری می‌توانند در این زمینه اقدامات بسیاری انجام دهند. مباحثی که در طراحی‌های پروژه‌هایمان داریم نشان می‌دهد که نیاز نیست که حتما کسی سرمایه‌دار باشد تا کار خیر کند بلکه می‌تواند در حوزه طراحی، مشاوره و نظارت کارهای خیر بسیاری را انجام دهد.

نظرات، پیشنهادات و انتقادات

فرم انتقادات
نام و نام خانوادگی *
Invalid Input
پست الکترونیکی(ٍEmail) *
Invalid Input
موضوع *
Invalid Input
پیام *
Invalid Input
متن داخل تصویر را وارد کنید * متن داخل تصویر را وارد کنید
Invalid Input

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز103
mod_vvisit_counterدیروز272
mod_vvisit_counterاین هفته103
mod_vvisit_counterهفته قبل1914
mod_vvisit_counterاین ماه6500
mod_vvisit_counterماه گذشته6642
mod_vvisit_counterکل بازدیدها77517

بازدیدکننده جاری : 4
آدرس آی پی : 174.129.114.211
,
امروز : 26, فوریه, 2017