گفت و گو با حیدری پور خیر راهساز رفسنجانی

 

37149

حیدری پور خیر راه ساز رفسنجانی می گوید: تنها راه موفقیت انجمن خیرین راه و ترابري، اعنماد مردم است.

 

حیدری پور خیر راهساز رفسنجانی با بیان اینکه «تنها راه موفقیت یک NGO اعتماد مردم است» گفت: خیرین به دلیل نبود هیچگونه ابهامی بابت هزینه‌ها و اختیار عمل در کار، به انجمن خیرین راه و ترابري اعتماد دارند.

حسن حیدری پور خیر راهساز اهل رفسنجان که سابقه بسیار طولانی در ساخت مدارس خیریه دارد با اشاره به اولین تجربه کار خود به عنوان خیر راهساز و نقش کار خیر در قالب راهسازی گفت: پس از آشنایی با جناب آقاي مهندس میرشفیع سرپرست راه روستايي وزارت راه و شهرسازي و برگزاری اولین جلسه انجمن خیرین راهسازی استان کرمان اولین پروژه راهسازی خیریه‌ در محور رفسنجان به بهارستان به طول ۹ کیلومتر اجرا شد که قیر آن توسط وزارت مربوطه تأمین گردید.

وی افزود: پس از راه‌اندازی انجمن خیرین راه وترابري در سال ۱۳۹۱، خیرین استان کرمان به دلیل اقدامات متعدد خیریه در حوزه راهسازی و روکش آسفالت، رتبه اول خیرین در میان استان‌ها را کسب کردند که از جمله این اقدامات می‌توان به ۱۱ کیلومتر  تعریض و روکش باند دوم راه‌های روستایی به طول ۳۰ کیلومتر اشاره کرد.

این خیر رفسنجانی با اشاره به انگیزه‌های انجام کار خیر اظهار کرد: سال ۱۳۸۱ در حدود ۵۴ واحد آموزشی تخریبی در استان وجود داشت و زمانی که ما کمر همت برای بهسازی و نوسازی مدارس بستیم بسیاری از نهادها و سازمان‌های دولتی نیز با مشاهده عظم جدی خیرین مواردی همچون هزینه زمین، نظارت و عوارض شهرداری را خود تقبل کردند و همین مساله انگیزه‌ای برای خیرین مدرسه‌ساز شد که در نتیجه آن رتبه اول مدرسه سازی کشور در سال ۱۳۸۸ را کسب کردیم.

حیدری پور با اشاره به نفس کار خیر و تکرار همین روال در راهسازی بیان داشت: وقتی حرف از ارائه قیر رایگان به میان آمد، تمام پیمانکاران پای کار آمدند که همین عامل باعث اجرای ۳۰۰ کیلومتر عمليات راهسازی، روسازی و حذف نقاط حادثه‌خیز در استان کرمان شد و هم اکنون نیز عملیات راهسازی در چهار نقطه رفسنجان از جمله مسیر ریگان-بم فعال مي باشد.

وی درباره رفتار متقابل مردم در زمان رویارویی با عملیات راهسازی خیرخواهانه عنوان کرد: زمانی که کمربند روستاهای شرقی به طول ۱۰ کیلومتر در دو باند رفسنجان –لاهیجان انجام شد مردم علاوه بر دعای خیر، برای انجام کار خیر پیشتاز می‌شدند و برخی از آنها حتی زمین خود را برای ساخت راه روستایی اهدا می‌کردند. همین مساله باعث شد تا ادارات راه و شهرسازی استان، معاونت راه روستایی، شرکت نفت به واسطه تعدادی از مسئولان دولتی از جمله آقای میرشفیع و آقای مقبلی در انجمن خیرین راه و تراري کمک‌های شایانی انجام دهند.

این خیر راهساز به کاهش تلفات پس از بهسازی راه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: جاده‌های محدوده چهارقریه در بخش مرکزی رفسنجان در یک نقطه‌ در کمتر از یک سال چندین تصادف با کشته بر جای گذاشت. این مسیر حوادث جانی و مالی بسیاری را بر ۶۰۰۰ جمعیت روستاهای اطراف این جاده تحمیل می‌کرد، اما تعریض و دوبانده شدن جاده موجب کاهش چشمگیری در تلفات و تصادف‌های این منطقه شد.

حیدری پور با بیان اینکه «تنها راه موفقیت یک NGO اعتماد مردم است» تصریح کرد: مردم به انجمن خیرین راه و ترابري اعتماد دارند زیرا هیچگونه ابهامی بابت هزینه‌ها وجود ندارد و یک خیر می‌تواند پیمانکار مورد نظر خود را انتخاب و منصوب کند و ادارات راه و شهرسازی بر آن نظارت می‌کنند.

عضو انجمن خیرین راه و ترابري استان کرمان با اشاره به پروژه‌های سال جاری گفت: در سال ۱۳۹۵ تاکنون دو پروژه در بخش کشتکویه و بخش مرکزی رفسنجان به طول ۴۵ کیلومتر، همچنین بخش‌های کوتاه بین ۸۰۰ متر تا ۲ کیلومتر در مجموع به طول ۴۰ کیلومتر، همراه رفع نقاط حادثه‌خیز در دست اجرا است.

وی با اشاره به مشوق‌های مطرح شده در انجمن خیرین راه و ترابري خاطرنشان کرد: در حال حاضر از محل اعتبارات دهیاری‌ها و برخی مسیرها از اعتبارات کشاورزان جذب می‌شوند و پیشنهاد انجمن این است که ادامه حدفاصل راه روستایی که توسط خیرین ساخت یا روکش شده تا راه اصلی و بزرگراه که زیر نظر ادارات راه و شهرسازی استان‌ها است توسط خیرین با اعتبارات دولتی و به صورت مشارکتی ساخته شود.  

نظرات، پیشنهادات و انتقادات

فرم انتقادات
نام و نام خانوادگی *
Invalid Input
پست الکترونیکی(ٍEmail) *
Invalid Input
موضوع *
Invalid Input
پیام *
Invalid Input
متن داخل تصویر را وارد کنید * متن داخل تصویر را وارد کنید
Invalid Input

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز103
mod_vvisit_counterدیروز272
mod_vvisit_counterاین هفته103
mod_vvisit_counterهفته قبل1914
mod_vvisit_counterاین ماه6500
mod_vvisit_counterماه گذشته6642
mod_vvisit_counterکل بازدیدها77517

بازدیدکننده جاری : 4
آدرس آی پی : 174.129.114.211
,
امروز : 26, فوریه, 2017