گفتگو با مدیرعامل اسبق انجمن خیرین راه و ترابری

 

khayerin

عدم محدودیت فعالیت های خیریه و امکان انجام فعالیت های خیریه در بسیاری از حوزه های اجتماعی

 یکی از مباحثی که مدتی است در پایگاه خبری خیرین به آن میپردازیم بحث عدم محدودیت فعالیتهای خیریه و امکان انجام فعالیتهای خیریه در بسیاری از حوزه های اجتماعی است.یعنی شما مجبور نیست برای اینکه کار خیری انجام داده باشید حتما سرپرستی ایتام کنید یا خدمات درمانی خیریه اراده بدهید.گرچه همین دو موردی که برای مثال اشاره شد از مهمترین زمینه های امور خیر هستند اما بخشهای گوناگون و وسیع دیگری نیز هستند که شما میتوانید متناسب با سلیقه و توان خودتان انتخابشان کنید.

در همین راستا چندی پیش با خیریه ای آشنا شدیم که یک کار خیر متفاوت و قابل توجه انجام میدهد.

"راه سازی".بله!این اهداف و فعالیتهای این خیریه راه سازی در مناطق محروم کشور است.مناطقی که شاید یکی از مهم ترین دلایل محروم شدنشان همین نبود راه مواصلاتی مناسب باشد.نیازی که این خیریه به آن میپردازد.برای آشنایی بیشتر با این خیریه مصاحبه ی مختصری داشتیم با مهندس برزگر مدیرعامل "انجمن خیریه راه و ترابری)

پایگاه خبری خیرین : با سلام خدمت جنابعالی ، از شما در خواست داریم تا در ابتدا از چگونگی تأسیس انجمن ، مطالبی را برای ما بفرمایید .

مهندس برزگر : با سلام خدمت شما و اعضای پایگاه خبری خیرین ؛ در جواب سؤال شما باید بگویم در سال ۱۳۹۱ تعدادی از افراد متخصص که سابقۀ فعالیت در وزارت راه و شهرسازی را داشتند ، تصمیم گرفتند تا با الگو برداری از انجمن خیّرین مدرسه ساز ایران ، به منظور ایجاد بستری مناسب برای تسهیل اجرای پروژه های عمرانی راه و ترابری در نقاط محروم کشور توسط خیرین فعالیت کنند ؛ به همین منظور پس از بررسی های لازم و تدوین اساسنامه توسط هیأت مؤسس و ارائۀ آن به وزارت کشور ، در سال ۱۳۹۳ ، این انجمن ثبت و با کسب پروانۀ فعالیت ، آغاز به کار نمود .

پایگاه خبری خیرین : به عنوان سؤال بعدی بفرمایید که نحوۀ اجرای پروژه های عمرانی ، چگونه تعیین و اجراء می شوند .

مهندس برزگر : همانطور که بیان شد این انجمن همانند خیّرین مدرسه ساز ایران که با تعامل با وزارت آموزش و پرورش اقدام به مدرسه سازی می کند ، در تعامل با وزارت راه و شهرسازی ، با اولویّت بندی که نسبت به مناطق محروم صورت می گیرد ، پروژۀ مورد نظر را گرفته و عملیاتی می کند .

پایگاه خبری خیرین :برای اجرای این پروژه ها چه منابع مالی در اختیار انجمن هست ؟

مهندس برزگر : منابع مالی انجمن از دو بخش تأمین می شود ؛ بخشی از طریق خود وزارت راه و شهرسازی در اختیار انجمن قرار می گیرد و بخش دیگر از طریق خیّرین و مؤسسات خیریّه ای که با انجمن در ارتباط هستند و علاقمند به امر راه سازی در مناطق محروم می باشند .

پایگاه خبری خیرین : در حقیقت کار این انجمن ایجاد پلی بین وزارت راه و خیّرین برای اجرای صحیح و سریع پروژه ها در مناطق محروم است ؟

مهندس برزگر : بله ؛ این انجمن با در اختیار قرار دادن مشاوره های تخصصی در امر اجرای پروژه و همچنین تأمین ماشین آلات راه سازی به صورت امانی و معرفی خیّرین به بانک های عامل جهت أخذ تسهیلات و تعامل با وزارت راه و شهرسازی ، باعث بالا رفتن سرعت ، دقت و صرفه جویی مالی در پروژه می گردد .

پایگاه خبری خیرین : در پایان اگر صحبتی دارید ، بفرمایید .

مهندس برزگر : در انتها از صدا و سیما و خبرگزاری ها انتطار داریم تا با انعکاس اخبار و فعالیت های این انجمن در سطح کشور ، علاوه بر ترویج فرهنگ راه سازی ، باعث آشنایی خیّرین و مؤسسات خیریّه با این انجمن شوند تا بتوانیم با همکاری آنها در فراهم آوردن زمینه برای آبادانی مناطق محروم فعالیت بنماییم . 

منبع :  http://khaierin.ir/index.php?pid=shownews&id=12977

 

نظرات، پیشنهادات و انتقادات

فرم انتقادات
نام و نام خانوادگی *
Invalid Input
پست الکترونیکی(ٍEmail) *
Invalid Input
موضوع *
Invalid Input
پیام *
Invalid Input
متن داخل تصویر را وارد کنید * متن داخل تصویر را وارد کنید
Invalid Input

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز103
mod_vvisit_counterدیروز272
mod_vvisit_counterاین هفته103
mod_vvisit_counterهفته قبل1914
mod_vvisit_counterاین ماه6500
mod_vvisit_counterماه گذشته6642
mod_vvisit_counterکل بازدیدها77517

بازدیدکننده جاری : 4
آدرس آی پی : 174.129.114.211
,
امروز : 26, فوریه, 2017