گفتگو با جناب آقای ابراهیم نقوی خیر حوزه راه و ترابری

 

آقاي نقوي

 

راه‌سازی در مناطق محروم موجب کاهش گرفتاری‌های مردم می‌شود/ پیگیری ساخت جاده خیریه در زرندیه/ بنای توسعه با ایجاد راه شکل می‌گیرد

 

جناب آقای ابراهیم نقوی خیر حوزه راه و ترابری با بیان اینکه «راه‌سازی در مناطق محروم باعث کاهش گرفتاری‌های مردم آن منطقه از نظر بهداشتی، اقتصادی، و تردد روزانه می‌شود» گفتند: پیمانکاران در کنار پروژه‌های ساختمانی، مدرسه، درمانگاه و پروژه‌های راه‌سازی در همان مناطق، وظیفه ساخت راه روستایی در جهت محرومیت‌زدایی را هم بر عهده بگیرند و اثری ماندگار از خود برجای بگذارند.

 جناب آقای ابراهیم نقوی مدیرعامل هلدینگ محمدیان یکی از خیرین مطرح کشور به شمار می‌روند که علاوه بر انجام کارهای خیر همچون ایجاد بیمارستان و مدرسه، اقدامات خیریه دیگری در بخش راه و ترابری به منظور محرومیت زدایی در روستاها را به کارنامه خود اضافه کرده اند و از جمله پروژه های ملی انجام شده توسط این شرکت می‌توان به آزادراه حرم تا حرم، کمربندی تهران، آزادراه خرم آباد، فرودگاه کرمان و انجام عملیات راهداری نیز اشاره کرد.

 مدیرعامل شرکت محمدیان که تا کنون چند راه روستایی در زنجان، اسلویه و بندر کنگان به صورت خیریه ساخته اند در این باره گفتند: به نظر من اقدامات خیریه یک وظیفه است و ما نیز به نوبه خود در حال انجام وظیفه هستیم.  اما باید در نظر داشت بنای توسعه بر راه شکل می‌گیرد و راه‌سازی در مناطق محروم باعث کاهش گرفتاری‌های مردم آن منطقه از نظر بهداشتی، اقتصادی، و تردد روزانه می‌شود.

 ایشان با اشاره به یکی از خاطرات خود  پس از تکمیل یکی از پروژه‌های راه روستایی خیریه  بیان داشتند: پس از اتمام یکی از پروژه های خیریه در راه های روستایی استان زنجان به طول ۲۰ کیلومتر، چند کیلومتر در استان بوشهر و رفع نقاط حادثه خیز و پیچ های صعب العبور، اگرچه از نظر خودمان در برابر پروژه های ملی که انجام می دهیم کاری نکرده بودیم، اما مردم آن مناطق با نحوه قدردانی و تشکر خود ما را شرمنده کردند. آقای نقوی خاطرنشان کردند: شرکت محمدیان هزینه ساخت راه‌های خیریه را به طور کامل از درآمد شرکت تامین می‌کند اما با تدابیر انجمن خیرین راه و ترابری و حمایت وزارت راه و شهرسازی، قیر مورد نیاز برای ساخت پروژه  برای خیرین نیز تامین می‌شود.

 ایشان با بیان اینکه «انگیزه‌ای که مردم مناطق محروم در ما به وجود آورده‌اند ۱۰۰ درصد، ساخت راه‌های خیریه را ادامه می دهیم» گفتند: در حال حاضر به دنبال ساخت جاده‌ای در شهرستان زرندیه واقع در استان ساوه هستیم زیرا معتقدیم انجام کار خیر باعث هزار برابر شدن برکت شرکت و کارمندان ما می‌شود.

 به گفته ایشان انسان‌ها فانی هستند اما چیزی که در این جهان باقی می‌ماند انجام کارهای خیر است. همچنین افزودند: پیشنهاد من به پیمانکاران این است که در کنار پروژه های ساختمانی، مدرسه و درمانگاه و در زمان ساخت پروژه‌های راه‌سازی در همان مناطق حتما وظیفه ساخت یک راه روستایی در جهت محرومیت زدایی را بر عهده بگیرند تا اثری ماندگار از خود برجای بگذارند.

 جناب آقای نقوی با اشاره به نقش انجمن خیرین راه و ترابری یادآور شدند: این مجموعه کمک شایانی در معرفی مناطق محروم نیازمند راه به خیرین دارد و نحوه کار این مجموعه باعث ایجاد اعتماد میان خیرین می‌شود. همچنین در نظر داریم در راستای کمک به انجمن خیرین راه و ترابری درصورت پیشنهاد از سوی خیرین به آنها برای انجام پروژه کمک کنیم. 

 

 

نظرات، پیشنهادات و انتقادات

فرم انتقادات
نام و نام خانوادگی *
Invalid Input
پست الکترونیکی(ٍEmail) *
Invalid Input
موضوع *
Invalid Input
پیام *
Invalid Input
متن داخل تصویر را وارد کنید * متن داخل تصویر را وارد کنید
Invalid Input

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز103
mod_vvisit_counterدیروز272
mod_vvisit_counterاین هفته103
mod_vvisit_counterهفته قبل1914
mod_vvisit_counterاین ماه6500
mod_vvisit_counterماه گذشته6642
mod_vvisit_counterکل بازدیدها77517

بازدیدکننده جاری : 4
آدرس آی پی : 174.129.114.211
,
امروز : 26, فوریه, 2017